Koç Burcu

Koç Burcu Genel Özellikleri

Koç burcu bilindiği gibi burçlar kuşağının ilk burcudur ve ilkleri temsil eder. Doğal davranışlara sahip, içlerinden geldiği gibi davranan, temiz kalpli bir insan var ise yanınızda hiç şüpheniz olmasın o kişi Koç burcudur.

Maceracıdır. Beklemeyi sevmez, girişken olmayı tercih eder. Korkusuz olduklarını da söyleyebiliriz. Enerjileri her zaman olumlu ve üst seviyededir. Ayrıca fiziksel olarak da güçlü yapıları vardır. Kısıtlanmaya gelemez ve özgürlüğünün peşinden koşar. İnsanlara karşı yaklaşımları doğaldır. İkiyüzlülük yapmazlar.

Biraz bencil, sadece kendini düşünen davranışları olabilir. Sürekli ön planda olmak ister. Sinirlerine kimi zaman hakim olamazlar. Kavgacı yönleri de vardır. Biraz da kibar olmadıklarını söyleyebiliriz.

En iyi anlaştıkları ve uyum gösterecekleri burçlar Aslan ve Yay burcudur. Ayrıca iyi denilebilecek kadar da Boğa, İkizler, Kova ve Balık burcu ile anlaşırlar.

Koç Burcu Erkeği

Koç Burcunun kadınlarında bulunan birçok özellik gibi erkeğinde de aynı ortak özellikler vardır. Kimi yönleri benzer kimi yönleri hiçte birbirini tutmamaktadır.

Koç burcunun yıldızı Mars'tır. Mars, Koç erkeğine girişkenlik, üstün etkileme gücü, çekicilik ve üst seviyede enerji verir. Koç burcu erkeği ile geçinmenin kolay olduğunu söyleyemeyiz. Pek çok durumda ilk önce kendilerini düşünürler. Sağlık konusunda kolay kolay sıkıntı yaşamazlar.

Olumlu özellikleri arasında; Serüvenci olmaları, atılımcı huyları ve yalansız olmaları vardır. Olumsuz özellikleri arasında ise kendilerini düşünmeleri, çok çabuk sinirlenmeleri kaba olmaları vardır.

Koç burcu erkeğine hediye almak istiyorsanız elektrikli aletler, spor yapıyorsa yaptıkları spor ile ilgili malzemeler alabilirsiniz.

Koç Burcu Kadını

Koç burcu kadınları kendilerini her zaman diğerlerinden üstün görür. Tıpkı erkeği gibi enerji doludur. Korkusuzdur. Peki, kadın olurda kıskançlık olmaz mı? Koç burcu kadınları, aşk konusunda aşırıya varabilecek kadar kıskanç olabilir.

Çok çekicidirler. Birçok erkeği kolaylıkla elde edebilir. Hırslı yapılarından dolayı sürekli yükseliştedir. İş hayatına fazlaca önem verirler. İşlerinin kendilerini idare edecek kadar para getirmesi yetmez, bol para kazanmalı ve dilediği gibi harcamalıdır.

Olumlu özellikleri arasında cesur olmaları, enerjilerinin yüksek olması, özgürlüklerine bağlı olmaları vardır. Olumsuz özellikleri arasında ise sürekli kendilerinin ön planda tutmaları, yine erkeği gibi kendilerini düşünmeleri ve kavgacı olmaları vardır.

Koç burcu kadınına hediye almak istiyorsanız giyim ile ilgili ürünler, özellikle çiçek kokulu olan parfümler veya makyaj malzemeleri alabilirsiniz.

Koç Burcu Yükseleni

Yükseleni Koç burcu olanların özellikleri ise, fazla hareketlidir. Genel olarak sinirli tavırları vardır ve öfkelerini gizleyemezler. Aceleci davranmayı severler, sabretmek onlara göre değildir. Düşünce yetenekleri çok hızlıdır ve özgürlüklerine düşkün olurlar.

Koç Burcu Ünlüleri

Charlie Chaplin, Descartes, Elton John, Eric Clapton, Diana Ross, Okan Bayülgen, Emile Zola, Yıldırım Aktuna, Fatih Sultan Mehmet, Johann Sebastian Bach, Marlon Brando, Mahsun Kırmızıgül, Neşe Karaböcek, Ömer Şerif, Tenesse Williams, Sakıp Sabancı, Vincent Van Gogh, Yüksel Uzel, Zeli Alasya

Koç Burcu Erkeği ve Kadını Aşk

Erkek: Keyifleri için para harcamaktan hiç çekinmeyen Koç burcu erkeği, partnerinin de aynı düşüncede olmasını ister. Birlikte olacağı kadın akıllı olmalı, giyimlerine özen göstermeli ve şık olmalıdır. Gösterişli olmayı seven kadınlardan hoşlanır. Aşk, hayatlarında büyük bir yer kaplar. Birlikteliklerinde mantıklı değil duygusal düşünür. Evlilik hayatlarında, kadınının hayatlarını ona adamasını ister. İlişkilerinde kalp kırıklığı yaşasa da kendilerini toplamasını iyi bilirler.

Kadın: Aşk ilişkilerinde her kadın gibi kıskançtır. Aşık olduğu, sevdiği insanı paylaşmayı akıllarından bile geçirmezler. Peki, kendisine yapılmasını istemediği bu durumu, kendisi yapar mı? Bazı Koç kadınları evet. Birlikte olduğu erkeğe çok fazla bağlanmayı tercih etmezler. Kolay aşık olur, kolay vazgeçer. Bu durum tersine ancak birlikte olduğu erkeğin hayatlarındaki son erkek olduğunu düşündükleri zaman değişir. Özgürlüklerine düşkündür ve belki de çok az erkek vardır, Koç kadınına özgürlüğünden vazgeçirecek.

Koç Burcu Nelerden Hoşlanır

Sosyal olarak aktif olmaktan hoşlanır, birçok kulübe üye olmak ister. Spor yapmaktan hoşlanır, hangisi olduğu pek önemli değildir. Ayrıca sanat ile ilgilenmekten hoşlanır ve yeni şeyler yaratmak ister. Eleştirilmekten hoşlanmazlar. Koç burcu insanları kimsenin gitmediği ve görmediği yerleri keşfetmekten hoşlanır.

Koç Burcunu Etkilemenin Yolları

Sizden asla şüphe etmesine izin vermeyin. Eğer Koç insanına aşık olursanız da, aşkınızı ilan etmekte biraz aceleci davranmayın. Koç insanları sırnaşık ve yapışık davrananlardan hoşlanmaz, buna göre davranmalısınız. Kendinden emin davranan insanlar onları etkilemeyi biraz olsun başarabilir. Kısacası zor insan rolünü üstlenmelisiniz.

Koç Burcu. Koç burcunun genel ve fiziksel özellikleri. Koç burcu erkeği, kadını, ünlüleri ve yükseleni. Koç burcu nelerden hoşlanır, etkilemenin yolları ve aşk hayatı.
Burçlar
Bizi takip edin, güncel yazılarımızdan haberdar olun!