İkizler Burcu Özellikleri

İkizler Burcu Genel Özellikleri

İkizler burcu değişken bir yapıya sahiptir ve hava grubuna bağlıdır. Tüm burçlar arasında en çekici kişiler, İkizler burcu insanlarından çıkar. Oldukça zeki ve becerikli kişilerdir. Değişken bir yapıya sahip oldukları için çok yönlü olduklarını söylemek gerekir. Tek kişilik onlara yetmez ve bu nedenle burcun adı İkizler'dir. Akıllı ve macera seven özelliklerine denk başka bir burç oldukça zor bulunur bir durumdur. Meraklıdır ve her şeyi öğrenmek, her konuda bilgi sahibi olmak isterler. Yaptıkları her şey aniden gelişen bir durumdur ancak çoğu insan bunun önceden düşünülmüş veya planlanmış bir durum olduğunu düşünür.

İkizler burcunun akılları yorulmak nedir bilmez bir özelliğe sahiptir. Kendilerine özgü davranışları vardır. Özellikle de espri yetenekleri oldukça iyidir ve bu nedenle çevresinde bulunan insanlar İkizler'in sürekli olarak kendisini eğlendirmesini veya güldürmesini bekler. İkizler burcu insanları kimi zaman bu durumdan hoşlanmasa da aslında ciddi yönlerini, kendilerine en yakın olan insanlara bile çok nadir bir şekilde gösterirler. Öyle ki toplantıların, sohbetlerin eğlence noktası olarak onlar görülür. Bu özelliklerini bir kenara bıraksa da insanlar İkizleri her hali sevecektir ve bunu kendisi de fark edecektir.

Görünüşleri ve konuşmaları her zaman gençlik doludur. Ruhları yaşlanmak nedir bilmez. Çocuksu bir saflıkları vardır. O kadar çekicidir ki buna kimse karşı koyamaz, bu durum doğuştan gelen özellikleridir. Derin konulardan çok yüzeysel konular ile ilgilenirler. Konuşma yetenekleri parlak ve üst düzeydir. Ancak ciddi bir konuşma yapacaksa zorlanmaya başlar. Tam anlamıyla sessiz bir kişiliğe dönüşürler.

İkizler Burcu

İkizler burcu insanları özel duyguları üzerinde konuşmaktan pek hoşlanmaz. Bunun yerine saatlerce macera filmi üzerinde konuşmayı tercih edecektir. Duyguları pek paylaşıma açık değildir. Gizemli bir kişiliğe sahiptir ve simgesinde mükemmellik olarak isimlendirilmektedir. Belirsiz yapılarından dolayı onları anlamak oldukça zordur.

İkizler burcu insanları sevimli, yerinde duramayan, şirin ve esprili insanlardır. En belirgin özellikleri ise karışık bir kişiliklerinin olmasıdır. Karamsar, iğneleyici konuşmaları ve kıskanç olmaları olumsuzluk olarak ön plana çıkar. Kolay sinirlenir, kolay sakinleşir. Bu durum aslında burcunun simgesi gibi olan çift karakterlerinden kaynaklanır. Zeki olmalarının yanına, sezgisel güçleri de eklenince, karşısındaki insanı çözmesi hiçte zor olmayacaktır.

İkizler burcu insanı tam anlamıyla karşısındaki insanı okur. Ondan bir şey gizlemek neredeyse imkansız bir olaydır. Enerjileri o kadar yüksektir ki, tam anlamıyla insanların başını döndürebilir. Hızlı ve pratik insanlardır. İstedikleri sürece başaramayacakları bir şey yoktur. Bilgili yapısı ile insanları kendisine bağlamayı iyi bilir. Eğitime olan ilgilerinden dolayı, çoğu İkizler burcu insanı üniversite mezunudur. Ancak bu olmasa dahi zekaları sayesinde kendilerini geliştirmesini iyi bilirler.

İkizler burcunun duygularının biraz şeytani olduğunu unutmamak gerekir. Yetenekli ve hevesli yapıları ile içlerindeki enerjiyi sürekli olarak kullanırlar. Enerjilerini çeşitli alanlarda kullanmaktan asla çekinmez. Sürekli olarak yenilik arayışındadır. Alışılagelmişin dışında uğraşlar ile ilgilenir. Rutin işler İkizler burcuna göre değildir. Aşırı derecede sıkılırlar.

Tek bir konu ile ilgilenmekten aşırı derecede sıkılır, anı yaşamak ister ve bu nedenle plancı değildirler. Bu özellikleri iş olsun, arkadaşlık olsun, aşk hayatı olsun her alanda kendisini gösterir. Saydıklarımız içerisinden birinin sıkıcı olmasına asla katlanamaz. Hareketli bir hayat ister. İstedikleri ve bekledikleri olmadığında ise aylaklığa varan davranışlar sergileyebilirler. Tüm zamanlarını boşa harcarlar. Yaratıcı olmalarından dolayı kendisini oyalayacak bir şey mutlaka bulurlar.

İkizler Burcu

İkizler burcu bir konuya başlarken hevesli görünebilir ve bu hevesleri de değişken olmalarından dolayı anında değişim gösterebilir ve bıkarlar. Hassas yapıya sahiptir ve kolayca kırılabilir. Aslında havai davranışlarını, kırılgan yönlerini gizlemek için sergilerler. Aşırı derece konuşkandır, suskunluk sergiliyorsa ters giden bir durum var demektir.

İkizler burcu insanları kültürlü ve dengeli kişiler ile dostluk kurmak ister. Deyim yerindeyse görmüş geçirmiş insanlar ile dostluk kurarlar. Dostluğunu kabul ettiği insanları ömür boyu yanlarında tutarlar. Dostlarını o kadar önemser ki, söyledikleri sözün arkasında aslında iletmek istedikleri bir mesaj var mı diye düşünürler.

İkizler burcunun hem erkeği hem de kadını macerayı seven kişilerdir. Risk olan her yerde İkizler burcu insanlarına rastlamak mümkündür. Zevkli ve beceriye dayanan işler ile ilgilenmekten hoşlanır. Sporu aşırı derecede severler ve birçok spor dalı ile uğraşan İkizler insanı vardır. Özellikle de riskli sporlar ile uğraşırlar. Dalma, paraşütle atlama, kayak vb. sporlar. Tüm bunlar ani tepkilerin gerektirdiği sporlardır, tam da İkizler burcuna uyan. Ağır sporlar onlara göre değildir çünkü çabuk sıkılır. Tehlikeli bir eğlenme alışkanlıkları vardır.

İkizler burcu birçok konu ile aynı anda ilgilenmekten hoşlanır ve bu durum aslında onlara hiçte zor gelmez. Tam tersine bu durumun onlar için hayat prensibi olduğunu söylemek gerekir. Onların kendilerini ifade edecekleri seçenekler kişilikleri ve yaşam tarzlarıdır. Liderlik özellikleri vardır, neşelerini hiç bir zaman kaybetmezler, bu durum endişeli olsalar da değişim göstermez.

Birçok insan İkizler burcunun biraz yalancı olduğunu düşünür. Aslında bu durum tam tersidir. Söyledikleri her sözde dürüstlük sergilerler. Fikirlerinin sürekli değişim göstermesi onlara bu sıfatın takılmasına neden olur. İçten pazarlıklı davranışları sergilemez ve sergilenmesini de istemez. Bu davranışların kendisini yavaşlattığını, fikirlerini uygulamakta zorlattığını düşünür.

İkizler burcu insanları genel olarak, doğal bir şekilde ilgi odağı olmayı başarır. Bunun için çaba sarf etmeseler dahi, ki etmezler de. Güncel bir kafaya sahiptir. Her konuda bilgili olmak ister. Bu nedenle her ortamda, her türlü konuşmaya dahil olabilir ve bu konularda illa ki fikir sahibidirler. İşlek zekaları sayesinde her şeyi kolaylıkla anlayıp, kavrayabilirler. Analiz etme yetenekleri de gerçekten üst seviyededir. Fikirleri kolaylıkla değişir ve başka bir duruma yine kolaylıkla uyum gösterebilirler. Yine burada çift karakterli olmaları ön plana çıkar. İkizler burcu insanlar tam anlamıyla bukalemun gibidir. İnsanların istediği ve beklediği gibi davranışlar sergilemekten hoşlanırlar. Yine de gerçek yüzlerinin insanlar tarafından keşfedilmesini istemezler.

İkizler burcu keskin bir zekaya sahip olsa da romantik insanlardır. Hayal kurmayı sever ve idealisttir de. Fantezi düşkünü olmaları, onların spekülasyonlara bile inanmasına neden olur. Hayallerini gerçekleştirmek için tüm iyimserlikleri ile maceraya atılmayı göze alabilir. Ancak gerçeklerin kendisini şaşırttığını görebilir.

İkizler burcu insanları yüksek uçuşlarının, yere çakılma ile son bulmasını istemiyor ise, kesin zekalarını, yaratıcılıkları ve planlı davranışları ile sergilemeleri gerekir. Öğrenme hırsları o kadar yüksektir ki tükenmek bilmez. Zamanlarını sürekli bir şeyler öğrenmek için israf edebilir. Onlar aklının kölesi olmak istemez, efendisi olmak ister.

İkizler burcu insanları hem sanata hem de gündelik işlere yatkındır ve bu konuda da oldukça başarılı olduklarını söylemek gerekir. Burçlarının özelliklerinden dolayı yeteneklerini tek bir noktada toplayamazlar. Sürekli olarak başka şeylerle de ilgilenmek ister. Yetenekli yapılarını sürekli olarak değişik konular ile denemek ister. Büyük planlar ve hedefler var ise, İkizler mutlaka ilgilerini doğru alana çekmek zorundadır. Ancak o zaman istediklerini elde edebilir.

İkizler burcunun insanları kolaylıkla bir öğüdü kabul etmez. Yapılmış olan iyi bir teklife bile düşünceli bir şekilde yaklaşırlar. Becerileri o kadar iyidir ki yaptıkları hareketli mazur göstermesini bilirler ve buna devam ederler. İkizler burcu insanlarının acı çekmediği, yalnızlığı hissetmediği düşünülür. Aslında bu durum tam tersidir. Aksine diğer burçlardan daha fazla acı çekebilir. Ancak bu durumu alkol alarak kapatma ihtiyacında hisseder kendisini. Ancak depresyona girse de bu durum hızlı bir şekilde değişim gösterebilir.

İkizler burcu insanı güçlü bir kişiliğe sahiptir. Bu nedenle cesaretlerinin kırıldığını ve üzüldüğünü genel olarak insanlara belli etmez. Çift yönlü kişilikleri sayesinde bu durumunda üstesinden gelirler. Daha sonra yine heyecanlı ve hareketli hayatlarına geri dönüş yaparlar. İkizler burcu insanlarının içlerinden gelen sesi dinlemesi gerekir. Bu şekilde doğru yolu bulacaklardır.

İkizler burcu iş hayatı

İkizler burcu denildiğinde unutulmaması gerek bir diğer özellikte, özgürlük düşkünü olmalarıdır. Özgürlük ihtiyaçları iş hayatlarına da yansımıştır. Sıkıcı, masa başı işler onlara göre değildir. Asla ama asla kısıtlanmaya gelmezler. Her zaman dilediği hareket etmek ister. Bu konuda önüne nasıl bir engel çıkarsa çıksın, aşmasını iyi bilirler. Emir almak onlara göre değildir. Bu nedenle iş hayatında daima kendi işini yapmaktan yanadırlar. Üstlerinden sürekli emir alırsa tartışmalar yaşayabilir. Para kazanmanın yollarını kolaylıkla bulabilirler.

İkizler burcu aşk hayatı

İkizler Burcu Aşk

İkizler burcu insanları aşk hayatlarında ciddi beraberlik kurmaya yatkın değildir. Genel olarak yüzeysel birliktelik kurmak ve kısıtlanmamak ister. Özgürlüğüne düşkün olmaları birlikteliklerine de yansımıştır. Son derece zeki ve çekici yapıları sayesinde, istedikleri karşı cinsi elde edebilirler. Duygularını genel olarak gizli tutarlar ve aşık olduklarında kıskanç davranışlar sergileyebilirler.

İkizler burcunun olumlu yönleri

İkizler burcu insanlarının olumlu yönleri arasında; çok yönlü olmaları, değişik konulara ilgi göstermeleri, özgürlüğüne düşkün olmaları, bağımız olmaları, çekici kişiliğe sahip olmaları, akıllı ve zeki olmaları, dost ve arkadaş canlısı olmaları vardır.

İkizler burcunun olumsuz yönleri

İkizler burcu insanlarının olumsuz yönleri arasında; huzursuz ve şüpheci olmaları, rahat hareket edememeleri, biraz şımarık olmaları, sorumluluklarının farkında olmayışları, tutarsız ve çok konuşan, geveze yanları vardır.

Burçlar kuşağında ikizler

İkizler burcunun yönetici gezegeni Merkür, simgesi ise tıpkı kişiliği gibi çift karakterli olan, burcunun adıyla aynı olan ikiz'dir. Eğitim, zeka, konuşma ve yenilikler ile ilişkilendirilen, üçüncü evi temsil etmektedir. Uğurlu sayısı; 5, uğurlu rengi; Mavi ve Sarı, Uğurlu taşı ise Akik'tir. Pozitif, hava grubuna bağlıdır ve erkeksi burçtur. Değişken niteliktedir.

İkizler burcu özellikleri. İkizler burcu kadınının, erkeğinin, genel ve fiziksel özellikleri.
Bizi takip edin, güncel yazılarımızdan haberdar olun!